O mnie

Ceramika
Towarzyszy mi od dziecka. Pozwala mi poczuć kontakt ze sobą, z czymś naturalnym, namacalnym, bliskim. Jej „alchemiczne” właściwości zaskakują mnie na każdym kroku, a każde otwarcie pieca poprzedzają wypieki na twarzy.

Wizja
Najpełniej wyrażam się właśnie w ceramice; obrazach , rzeźbach, naczyniach. Dzielę się emocjami przez kolor, kształt, treść moich prac. Natura jest moją inspiracją od zawsze. Interesuje mnie odnajdywanie połączeń w symbolach jakie zostawia, pierwotnych znaczeń, ale też mojego miejsca w niej.

Pracownia i ja
Urodziłam się w Zakopanem i po wieloletnich migracjach do niego wróciłam. Góry i morze to miejsca gdzie czuję się najlepiej. Tutaj znajduje się moja pracownia, w której tworzę i prowadzę warsztaty dla dzieci i dorosłych. Towarzyszę uczestnikom w wyrażaniu siebie przez ceramikę, znajdywaniu spokoju i kontaktu ze sobą i odkrywaniu jej piękna.

Biografia:

Artystka mieszka i pracuje w Zakopanem. W 2004 ukończyła Europejską Akademię Sztuk w Warszawie na kierunku projektowanie graficzne (w pracowni prof. Mieczysława Wasilewskiego) oraz aneksy z grafiki warsztatowej i ceramiki. Studia podyplomowe odbyła w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (pedagogika).

Specjalizuje się w ceramice tworząc obrazy , rzeźby i obiekty użytkowe. Opracowała autorską technikę malowania szkliwami na gresowych kaflach, kilkakrotnie nagradzaną i wyróżnianą (min. w środowisku Związku Artystów Plastyków oraz podczas ogólnopolskich konkursów ceramicznych). W swojej twórczości interesuje się połączeniem współczesności z archetypami, ludowością.

Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych organizowanych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Z sukcesami sprzedaje swoje prace na Aukcjach Promocyjnych łódzkiego domu aukcyjnego Rynek Sztuki.

Wybrane wystawy indywidualne:

Galeria Kawiarni Lokalna, Warszawa, „Parawany ceramiczne” ceramika, 2003 „Powidoki” grafika, 2004

 Galeria EAS, Warszawa, Plakaty do filmu Akiry Kurosawy „Sny”, „Trwanie” ceramika, „Powidoki” grafika, 2004

Galeria Leszka Nagrabeckiego Owca Cała, Zakopane „Pomiędzy” grafika i ceramika, 2005

Miejska Galeria Sztuki, Zakopane, „Ceramiczne malarstwo i rzeźba”, 2009

Lyth Arts Centre, Lyth (Szkocja), „Ceramic paintings”, 2010

Galeria Elart, Łódź „Sublimacja” 2018

Galeria Kawiarni Kmicic, Zakopane „Dziwy natury, dziwy wyobraźni”, 2020

Wybrane wystawy zbiorowe:

VIII Międzynarodowy Festiwal Książki Artystycznej, Łódź, 2007

Galeria Plakatu Włodka Orła, „Ceramika”, Warszawa, 2007

Międzynarodowe Biennale Ceramiki, Stowarzyszenie Keramos, „Wiatr”, Warszawa 2008

Galeria ART OW ZPAP, Warszawa, 2008

I i II Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny, MGS, Zakopane, 2009, 2011

Coroczna wystawa środowiskowa ZPAP, MGS, Zakopane (2007-2021)

„Nowe oblicza ceramiki”, PMDK, Otwock, 2008